ŠKOLA, KTORÁ SPÁJA ŠPORT A VEDOMOSTI.

STE TU SPRÁVNE, SME TU PRE VÁS

• VÁŽENÍ ŠTUDENTI A RODIČIA

Od nového školského roka nás čakajú zmeny, ktoré vyplývajú zo zmeny zákona, novelizácii zákonov a nového Zákona o športe. Tieto zákony zásadne menia fungovanie športových gymnázií. Preto Vás chceme informovať, aký budú mať dopad na našu školu a jej fungovanie v budúcnosti (ak sa nič nezmení).

Asi najzásadnejšiu zmenu prinesie účinnosť nového zákona č. 440/2015 o športe a o zmene a doplnení niektorých zákonov, na základe ktorého sa všetky ŠPORTOVÉ GYMNÁZIÁ na Slovensku od 1.1.2019 premenujú na STREDNÉ ŠPORTOVÉ ŠKOLY (po novom SÚKROMNÁ STREDNÁ ŠPORTOVÁ ŠKOLA Trenčianske Teplice). Žiak športového gymnázia, ktorý začal štúdium podľa predpisov účinných do 31. decembra 2018, dokončí gymnaziálne štúdium podľa týchto predpisov. Žiaľ, už nebudeme môcť prijímať talentované deti vo veku, kedy sa ich talent dá rozvíjať, nebudme teda od šk. roka 2019/2020 otvárať 1.ročník 8-ročného štúdia. Otvárajú sa však možnosti vo výchove kvalitných odborníkov v športe. Už druhý rok skladajú naši študenti skúšky a získavajú OSVEDČENIA o odbornej spôsobilosti podľa stupňov vzdelania. Najvyšší možný je III. stupeň, ktorý je ukončený maturitnou skúškou z predmetu Základy športovej prípravy. Aj takto sa snažíme o prepojenie praxe a teórie. Chceme, aby boli naši študenti pripravení do života po ukončení profesionálnej kariéry športovca a pokračovali ďalej v športovej oblasti. Napríklad ako športový odborník, či už v oblasti trénerskej, rozhodcovskej, manažérskej, marketingovej, alebo pokračovali

• Už tradične sa počas prázdnin v Trenčianskych Tepliciach v Športovom areáli na Baračke konali Letné tenisové tábory pre deti vo veku od 6 do 13 rokov. Účasť bola vysoká aj tento rok. Spolu sa počas štyroch týždňov na táboroch vystriedalo 94 detí. A to sa jeden turnus nekonal z dôvodu tenisového turnaja. Primárne sú tábory určené pre deti z Trenčianskych Teplíc a okolia Trenčína. Ale prišli aj z Bratislavy, Čiech, dokonca z Kanady a Číny. Niektorí si dokonca plánovali dovolenku kvôli táborom. Účastníci si otestovali svoje fyzické schopnosti v rôznych športových súťažiach a disciplínach, zahrali si minigolf, volejbal, bedminton, absolvovali výlet. Na kurtoch si vyskúšali hru s nahrávacím tenisovým delom a naučili sa základy z tenisu. Deti medzi sebou nadviazali nové priateľstvá, mnohí sa poznali z minulých ročníkov a tešili sa, že sa opäť po roku stretnú a dobre sa zabavia. Úsmev na tvárach detí a rodičov hovoril za všetko. Na záver každého týždňa nechýbalo záverečné vyhodnotenie, najlepší dostali medaile a diplomy, mnohí si aj poplakali, ale nikto neodchádzal na prázdno. Všetci dostali diplomy, sladkosť a pamätné tričko. Fotky z jednotlivých turnusov si môžete pozrieť vo fotoalbume na stránke www.sportovegymnazium.sk. Deťom prajem pekný zvyšok prázdnin.

• Do galérie BARAČKA OPEN, 4.-7.8.2018 boli pridané fotografie.

• SŠG Trenčianske Teplice želá všetkým žiakom, rodičom a priateľom školy príjemné prežitie letných prázdnin.

Ďakujeme za Vašu priazeň v šk. roku 2017/2018, v škole sa opäť stretneme 3. septembra 2018.

Vedenie SŠG Trenčianske Teplice

• SŠG Trenčianske Teplice príjme do pracovného pomeru od 1.9.2018 učiteľa / učiteľku s aprobáciou MATEMATIKA - CHÉMIA - INFORMATIKA. Možnosť prijať aj uchádzača s kvalifikáciou pre 2. stupeň ZŠ, resp. nižší stupeň 8-ročného gymnázia.

Kontakt: riaditel@sportovegymnazium.sk tel: 0911/410034

Video prezentácia školy - športy

Napíšte nám

Ak máte akékoľvek dotazy ohľadom štúdia na našej škole, napíšte nám správu prostredníctvom tohto formulára. Na vaše otázky radi odpovieme.
Meno*:
Priezvisko*:
Váš e-mail*:
Vaše otázky, pripomienky*:
Opíšte prosím text z obrázka*:
komunikujem so serverom, počkajte prosím
* takto označené polia sú povinné

Streda 22. 8. 2018

Právne informácie