NOVINKY

• Novinky

• Puškár vyhral ITF v Nemecku

Samuel Puškár vyhral juniorský turnaj ITF4 v nemeckom Cadolzburgu, keď vo finále zdolal Švajčiara Dominica Strickera 7:5, 1:6, 6:4. Sedemnáťročný člen NTC a žiak našej školy bol druhý nasadený. Je to krásny úspech. Gratuľujeme a prajeme veľa úspechov.

• Halový majster SR je z našej školy

Náš žiak Samuel Puškár (Slovan Bratislava), v NTC zverenec Petra Hrunčáka, sa stal halovým majstrom Slovenska 2018 v kategórii dorastencov. Vo finále zdolal Samuela Paulovčáka (TC Empire Trnava) 6:3, 6:1.

Gratuľujeme :-)

• "O pohár primátora mesta Trenčianske Teplice"

Dňa 16.2. 2018 sa v mestskej telocvični v Trenčianskych Tepliciach uskutočnil 10. Ročník stolnotenisového turnaja „ O pohár primátora mesta Trenčianske Teplice“. 80 študentov základných a stredných škôl z celého Trenčianskeho kraja v úvode privítal riaditeľ turnaja Mgr. Ján Hudec. Primátor mesta PhDr. Štefan Škultéty sa potom prihovoril športovcom a slávnostne otvoril stolnotenisový turnaj. Skôr ako sa začalo súťažiť vystúpili v stolnotenisovej exhibícií traja slovenskí  reprezentanti. Alexander Valuch- žiak 3. ŠA- Majster Európy vo štvorhre do 21 rokov. Adam Brat- piaty na Majstrovstvách Európy juniorov- žiak 3. ŠA. Rozhodkyňou stretnutia bola účastníčka 7. Majstrovstiev sveta v stolnom tenise Bc. Soňa Krovinová. Všetkým trom gratulujeme za vzornú reprezentáciu Slovenska a našej školy a prajeme všetkým veľa športových úspechov v ďalšej športovej kariére. Po športovej exhibícii nasledoval samotný turnaj.

Výsledky:

Dvojhra najmladších žiakov

1. Miesto- Tašár Matej  ( ZŠ Dolná Poruba)
            2. Miesto- Dohňanský Dávid  (ZŠ Stankovce)
            3. Miesto- Galánek Matúš  ( ZŠ Mládežnícka Púchov)
            1. Miesto – Cúcor Peter (ZŠ Dolná Poruba)

Dvojhra mladších žiakov

1. Miesto- Mucha Matúš ( Gymnázium Bánovce)
            2. Miesto- Miko Richard   ( ZŠ Mládežnícka Púchov)
            3.  Miesto- Sirotný Simon ( ZŠ Andreja Bagara Trenč. Teplice)

3. Miesto- Bagin Patrik ( ZŠ J. Palu Nemšová)

Dvojhra mladších žiačok

1.  Miesto Šelingová Lucia ( ZŠ Bolešov)
            2. Miesto Oškrdová Alexandra ( ZŠ J. Palu Nemšová)
            3.  Miesto Kamenská Chiara ( SŠG Trenč. Teplice)

3.Miesto Doričková Henrieta ( ZŠ MŠ Omšenie

Dvojhra starších žiakov

1.  Miesto Gabriš Daniel ( SŠG Trenč. Teplice)
            2.  Miesto Patka Richard ( SŠG Trenč. Teplice)
            3.  Miesto Panáček Dušan ( ZŠ Trenč. Jastrabie)

3.Miesto Mucha Jozef ( ZŠ Trenč. Jastrabie)

Dvojhra starších žiačok

1. Miesto Svitanová Zuzana ( ZŠ Trenčianska Teplá)
            2.  Miesto Zajačková Lucia ( ZŠ Trenč. Jastrabie)
            3. Miesto Slabá Natália ( ZŠ J. Palu Nemšová)

3.Miesto Haljaková Terezka ( ZŠ J. Palu Nemšová)

Dvojhra dorastencov

1. Miesto Svitana Ján ( Gymnázium Dubnica n/V)
            2. Miesto Rurak Vadym ( SŠG Trenč. Teplice)
            3. Miesto Feiler Marcel (Gymnázium Dubnica n/V)

3.Miesto Hudec Alexander ( OA Trenčín)

Dvojhra dorasteniek

1. Miesto Marousková Monika ( OA Trenčín)
            2. Miesto Gurínová Daniela (Piaristické Gymnázium J. B.Trenčín)
            3. Miesto Matušková Terezka ( OA Trenčín

3.Miesto Kobzová Lucia ( Futurum Trenčín)

Na záver turnaja boli odovzdané diplomy, sošky a medaile najlepším hráčom a hráčkam. Každý hráč ktorí sa  zúčastnil turnaja dostal diplom za účasť na turnaji. Každý víťaz v jednotlivej kategórii mal možnosť sa odfotiť s putovným pohárom. Samotný turnaj mal veľmi vysokú športovú úroveň. Hráči odchádzali domov s dobrým pocitom a sľúbili že sa o rok opäť radi vrátia a zúčastnia sa tohto krásneho športového podujatia. Na záver by som sa chcel poďakovať Trenčiansko Teplickej televízii, Mestskému úradu- za poskytnutie priestorov, zriaďovateľovi SŠG p. Danielovi Ježíkovi za ceny, ktoré športovci obdŕžali ďalej p. J. Mercelovi, p. Z. Breznickej, trénerom p. K. Jurgovej, p. S. Krovinovej, p. E. Hromjakovej, p. S. Ďurišovi, p. J. Hanincovi, p. M. Belicovi za pomoc pri príprave tohto turnaja. Veľká vďaka patrí ale hlavne všetkým zúčastneným žiakom, ktorí férovo a čestne súperili medzi sebou a vzorne reprezentovali svoje školy.

Mgr. Ján Hudec

• Náš tréner skončil druhý vo dvojhre a tretí vo štvorhre

V termíne 10.-11.2. sa v tenisovej hale v Leviciach uskutočnil majstrovstvá Slovenska seniorov v kategóriách 35+ až 80+ pri účasti okolo 80 hráčov.

Školu a športovú akadémiu reprezentoval náš tréner Juraj Jánošík ktorý získal vo štvorhre bronzovú medailu.  V dvojhre, po tesnej prehre s Michalom Ábelom 6:7, 6:7, získal náš tréner striebornú medailu.

GIORGIO - gratulujeme a prajeme veľa ďalších podobných uspechov.

• ITF Empire Women´s Indoor

Vo štvrtkových stretnutiach na 4. ročníku turnaja ITF Empire Women´s Indoor v Trnave (dotácia 15 000 USD, tvrdý povrch v hale) sa zrodilo prekvapenie - naša žiačka Timea Jarušková vyradila najvyššie nasadenú Češku Anastasiu Zaryckú a postúpila do štvrťfinále.

Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):Timea Jarušková (SR) - Anastasia Zarycká (ČR-1) 6:4, 6:2, Vivian Heisenová (Nem.-2) - Nina Stankovská (SR) 6:1, 6:4, Johana Marková (ČR) - Vivien Juhászová (SR-4) 6:2, 3:3 - skreč, Juhászová odstúpila, Sofia Lansereová (Rus.) - Tereza Mihalíková (SR-6) 6:2, 2:6, 6:3.

Gratuľujeme.

zdroj: stz.sk

• SCHOOL CUP, tenisový turnaj dorasteniek

2.2. až 4.2.2018 sa v nafukovacej hale na Baračke v Trenčianskych Tepliciach konal tenisový turnaj dorasteniek. Školu a školský klub reprezentovalo  sedem hráčok.  Nina Šimonová, Chiara Kamenská, Scarlet Vašeková, Ema Harajdová, Andrea Paksiová, Vladimíra Pavlíková, Dominika Demková. Do ďalšieho kola postúpila len Scalret Vašeková, mala voľný žreb. Väčšina hráčok zbierala skúsenosti a bola to pre nich premeria v dorastenkách. Fotky si pozrite vo fotoalbume a výsledky si môžete pozrieť v odkaze výsledky.

---

Daniel Ježík, tréner

• Radke Zelníčkovej sa na halových M-SR mladších dorasteniek darilo

Od 20. do 23. januára 2018 sa konali halové M-SR mladších dorasteniek v Žiline. Darilo sa aj našej žiačke Radke Zelníčkovej, ktorá prehrala v semifinále s Eszter Méri 6:1, 3:6, 4:6 a vo dvojhre získala bronzovu medailu. Vo štvorhre spolu s Vargovou získala zlatú medailu, keď si vo finále poradili s párom Suchánková/Marušinová po tesnom súboji 6:1, 6:7(3), 10:7.

Gratuľujeme a prajeme veľa podobných úspechov.

• Súkromná stredná športová škola
          • sekretariat/tel-fax: +421 32 655 2677 +421 911 552 677 sekretariat@sportovegymnazium.sk riaditeľ: +421 911 410 034 riaditel@sportovegymnazium.sk zriaďovateľ: +421 903 451 982 zriadovatel@sportovegymnazium.sk