• NAŠE DORASTENKY BOLI V TEPLICIACH ÚSPEŠNÉ

Posledný novembrový víkend sa v Trenčianskych Tepliciach konal tenisový turnaj dorasteniek.

Súkromnú strednú športovú školu Trenčianske Teplice a klub ŠPORTOVÁ AKADÉMIA Trenčianske Teplice reprezentovalo spolu až 8 hráčok z celkového počtu 21 hráčok. Turnaj hodnotím ako veľmi úspešný, pretože naše hráčky neboli len do počtu. Vo dvojhre sme mali zastúpenie vo finále a dvojnásobne v semifinále. Vo finále prehrala žiačka našej školy Ashley Krajčovičová (LTC Leopoldov) s druhou nasadenou Kaňovskou 4:6, 0:6 a v semifinále si Kaňovská poradila aj s našou Vladimírou Pavlíkovou (ŠA Trenčianske Teplice) 6:2, 6:2. Vo štvorhre sme mali vo finále trojnásobné zastúpenie. Vyhrali naše dievčatá Chiara Kamenská (ŠA Trenčianske Teplice) a Kristína Danišková (SSŠŠ Trenčianske Teplice) nad našou Vladimírou Pavlíkovou (ŠA Trenčianske Teplice) a Michaela Gedayová (TK Slávia SPU Nitra) 1:6, 6:3, 10:5. Ostatné hráčky však tiež podali kvalitné a bojovné výkony. Možno ešte toho srdiečka trochu pridať a aj to šťastie sa potom prikloní.

VÝSLEDKY:   dvojhra      štvorhra

Náš klub a školu reprezentovali:

Ashley Krajčovičová

Vladimíra Pavlíková

Chiara Kamenská

Nina Veličová

Kristína Danišková

Nina Šimonová

Emma Lapšová

Alexandra Blahovcová

Za vzornú reprezentáciu klubu a školy sa chcem poďakovať všetkým dievčatám a zároveň im popriať veľa šťastia na ďalších turnajoch. Zimná sezóna začína a ak budú pokračovať svedomite v príprave, výsledky sa určite dostavia. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Daniel Ježik, tréner a organizátor turnaja

• Naši žiaci opäť postúpili na Majstrovstvá SR

O ďalší skvelý úspech našej školy sa postarali žiaci stolného tenisu. Dňa 20.11.2019 vo Veľkých Uherciach po výbornom výkone porazili postupne Gymnázium Dubnica n./Váhom a Obchodnú akadémiu Prievidza a vybojovali si postup na MSR, ktoré sa uskutočnia v budúcom roku  v apríli v Bratislave.

Aj keď sme boli oslabení o najlepšieho hráča - Filipa Delinčáka, ktorý práve v Bangkoku štartuje ako jediný reprezentant SR na Majstrovstvách sveta juniorov podali naši študenti zodpovedný výkon a po skončení turnaja sa oprávnene radovali z postupu.

Reprezentovali nás:

Gabriš Daniel

Rurak Vadym

Patka Richard

Pšenka Martin

Výsledky:

SSŠŠ Tr.Teplice x Obchodná akadémia Prievidza                3 : 1

SSŠŠ Tr.Teplice x Gymnázium Dubnica n/Váhom               3 : 0

Veľká vďaka patrí nielen hráčom, ale aj trénerom p. Zelmanovi a p. Hudecovi, ktorí trénujú chlapcov a majú podiel na tomto úspechu.

Ďakujeme všetkým za vzornú reprezentáciu našej školy a držíme palce na MSR, kde by sme chceli získať historickú prvú medailu pre našu školu. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.