• Basketbal SŠ

15.1.2020 sa naši žiaci zúčastnili  basketbalového turnaja v Trenčíne. V silnej konkurencii sme obsadili 5.miesto. Našu školu reprezentovali A.Šipek,A.Cyprián, D.Gabriš, R.Patka S.Žáčik. Za vzornú reprezentáciu školy ďakujeme. Pozri fotoalbum.

Výsledky zápasov:

OA - SSŠŠ TT:   25-18

SPŠ stav - SSŠŠ TT:   32-10

• VÝSKUM STREDOŠKOLÁKOV

16.1.2020 sme sa aj my zapojili do zisťovania rizikového správania stredoškolákov 2. a 3. ročníka

Tento výskum je oficiálne odsúhlasený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR v spolupráci s Filozofickou fakultou Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a realizuje sa na celoslovenskej úrovni. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• PREZENTÁCIE V ANGLIČTINE

Rozprávať pred publikom je náročné v rodnom jazyku a nie ešte v cudzom. Rozprávanie je jednou z hlavných zručností ovládania cudzieho jazyka, preto je veľmi dôležité tieto kompetencie rozvíjať nenásilnou a pre študentov atraktívnou formou. Jednou z nich je prezentácia vysnívanej dovolenkovej destinácie. V nej  kladieme dôraz nielen na plynulosť prejavu ale aj na tzv.”accuracy”, správnosť či presnosť použitia gramatických javov a konštrukcií vo vetách.

• KONVERZÁCIE V ANGLIČTINE

Cieľom výučby cudzieho jazyka je pripraviť študentov na konkrétne životné situácie a využiť svoje vedomosti v reálnom živote. Dňa 16.12.2019 si naši študenti na vlastnom "jazyku" vyskúšali angličtinu v praxi. Naše pozvanie prijal Mr. Jamie Byron z Edinburgu, ktorý sa počas celého vyučovacieho dňa žiakom venoval, pýtal sa, ale aj veľmi ochotne odpovedal na zvedavé otázky študentov. p. Jamie Byrne pôsobí ako lektor anglického jazyka v centre Britskej Rady v Trenčíne.

Táto celodenná akcia mala u študentov maximálne pozitívny ohlas, o čom  svedčia otázky študentov: "Príde ešte k nám?"

Touto cestou sa chceme poďakovať Mr. Jamiemu a zaželať krásne vianočné sviatky na Slovensku.